Volejte martinovi: 605 267 691

Jak poznat dobrého instalatéra.

Tlaková pumpa

Je nástroj pro zkoušku těsnosti a pevnosti vodovodů a topení. Dobrý instalatér za osobní přítomnosti zákazníka natlakuje systém na 1,6 MPa a tlak nesmí poklesnout po dobu jedné hodiny. Pokud to váš instalatér takto precizně kontroluje své potrubí, je to dobrý instalatér.

instalatér měří pevnost spojů tlakovou pumpou

Těsnící válec

Instalatér, ten samý co vám postavil kanalizaci, válec umísti do potrubí, nafoukne ho a tím dokonale potrubí uzavře. Poté zaplaví potrubní systém kanalizace vodou po okraj. Pokud volná hladina neklesá, lze považovat kanalizaci za těsnou. Při zkoušce musí být přítomen zákazník nebo alespoň stavební dozor. Takže, pokud stavíte dům a váš instalatér tuto zkoušku před vámi provedl, je to dobrý instalatér.

těsnící válec

Svářečský průkaz

Zákazník by měl vidět svářečák svého instalatéra. Pokud má váš instalatér potřebnou zkoušku, je to pravděpodobně dobrý instalatér.

svářečský průkaz

Nářadí

Další věcí které si všímám u instalatérů jsou jejich kleště. Staré, ale kvalitní kleště ohlazené desítkami let používání mi řeknou o svém majiteli vše co potřebuji vědět. Mistra poznám po kleštích, jak je ovládá, nebo-li po grifu, jak říkáme my od fochu.

Doporučení na dobrého instalatéra

Při pročítání kladných recenzí na instalatéry jsem předpokládal vychvalování technické úrovně, čekal jsem popis nějakého perfektního řešení, třeba montáž sifonu pod dřezem tak, že se získal volný prostor pod linkou, nebo něco podobného. Ale mýlil jsem se. Zákazníci hodnotili instalatéry z úplně jiného pohledu. Oceňovali čisté montérky, včasný příchod, ale nejvíc se jim líbilo když si ten instalatér zul boty. Zuté boty dělají mistra. Ach jo, to kdybych věděl, nemusel jsem se pětadvacet let snažit dosáhnout mistrovské úrovně. Stačilo zout si boty.

zuté boty = mistrovská úroveň

Komentáře

Mohl bych být dobrý instalatér :-) Hezký web !
výborný web , Super !!!!! S pozdravom Andrej
Super,pěkně napsané,moc pěkně se to čte a je to zábavné.

Přidat komentář