Volejte martinovi: 605 267 691

Strojní čištění kanalizace

Síla velkých strojů je fascinující. Ovládnutí těchto mašin není jen vypnout, zapnout, je to řemeslo. Jednou rukou ovládám přítlak spojky, druhou posuv spirály. Kdo pracuje samostatně, bez pomocníka, vypěstuje si časem neomylný cit pro jemné nuance v brutálním chodu spirály. Kdo se to naučí číst , bude sklízet jeden úspěch za druhým.

Strojní čištění kanalizace

Můj Ridgid. Pořádná mašina. Stroj bez jediného plastu. Jednoduchý, těžký a silný (stejně jako já). Stroj s tak dlouhou životností, že ho v tomto provedení v USA již raději ani nevyrábí.

Ridgid

Bubnové strojní péro používám pro preventivní čištění odpadů. Stroj má automatický posuv. Pouze volím směr posuvu. Dopředu či dozadu. Lze říci, že tento stroj čistí sám. Nedojde ke znečištění okolí. Stroj je na kolečkách pro snadný transport po schodech. Velmi luxusní, jemný stroj.

Bubnové strojní péro pro preventivní čištění kanalizace

Spirály pro strojní čištění:

Používám tři základní průměry strojních spirál, neboli pér. Pro domovní odpady-16 a 22 mm. Tyto spirály jsou ideální na ucpaná potrubí od DN 40 - DN 150. Velké spirály tj. 32 mm průměru mám na velké vzdálenosti a mimořádně těžká ucpání. A konečně musím zmínit mé zesílené, vyztužené spirály 32 mm. Tak ty jsou už na opravdu pořádné "špeky"

Spirály pro strojní čištění

Od těžkého strojního čištění se poslední dobou upouští. Pro svou pracnost a řemeslnou náročnost se nehodí pro zaměstnance větších firem a je u nich značně neoblíbeno. Jenže, není každé potrubí v dokonalém stavu, aby vydrželo destruktivní sílu tlakové vody.

Strojní čištění na nejvyšší úrovni- no, to už je pořádný závazek. Těžká dřina, ale znáte něco lepšího na kanalizace rodinných domků? Něco stejně šetrného ke starému potrubí a přesto účinného?

kanalizace rodinných domků

Spirály 32 mm. Mé oblíbené.

Spirály 32 mm

Kouzlo strojního čištění není jen ve stroji a spirálách, ale především v široké škále výměnných nástrojů nasazených na spirále

strojního čištění

Každý nástroj slouží jinému účelu. Mám snad všechny hlavice co se vyrábí. Vyráběné hlavice jsou však pouze průměrné, často postrádají ostrou razanci. Používám nejraději hlavice které jsem sám vyvinul. Nebo upravil. Často postačí posunout těžiště nebo prodloužit řetězy komerčně prodávaných hlavic. Všechny hlavice zkouším ve své zkušební cvičné kanalizaci s čistou vodou.

Používám hlavice které jsem sám vyvinul nebo upravil.

V čisté vodě zkušební roury vidím nástroje za chodu. To mi umožňuje experimentovat s excentickým posunem těžiště. Nástroj dovedu vyvážit tak, že doslova v kanalizaci " skáče jak já pískám".

zkoušení nástroje za chodu

Máte zájem o naše služby?

pokud ano, vyplňte následující formulář a my se vám ozveme!